Drzewoterapia, olejki eteryczne oraz kompostowanie, to kolejne tematy wyjazdowego wykładu połączonego z warsztatami w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie. Zajęcia były bardzo interesujące i ze wszech miar dostarczające nam praktycznej wiedzy z zakresu drzewoterapia, olejków eterycznych i hodowli dżdżownic kompaktowych. Zainteresowanie tematami było bardzo żywe, bo uzyskaną wiedzę możemy wykorzystać bezpośrednio w praktyce. Drzewoterapia, to wiedza o właściwościach różnych rodzajów drzew, którą można wspomóc własny organizm, a zwłaszcza psychikę. Są drzewa, które nie wpływają na nas dobrze (topola, cis, wiąz, dziki bez) ale większość dostarcza nam pozytywnej energii i bardzo regeneruje naszą psychikę (np. sosna, buk, brzoza, dąb) i im ich kora jest gładsza i cieńsza, to oddziaływanie jest na nas mocniejsze. Powinnyśmy jak najczęściej przytulać się do nich, aby czerpać z wielkiego ich bogactwa i otrzymywać życiodajną energię. Trzeba wierzyć w moc drzew.
Olejki eteryczne wspomagają odporność naszego organizmu, leczą różne choroby. Możemy je także wykorzystywać w aromatoterapii i przeciw dokuczliwym owadom. Pozyskujemy je z roślin świeżych suszonych.
Warsztaty z tego tematu polegały odgadywania zapachów. Okazało się, że mimo życiowej praktyki, było to dla nas ciekawe i wcale nie łatwe wyzwanie. Ostatni z tematów dotyczył hodowli dżdżownic kompaktowych i wykorzystanie ich do polepszenia gleby w naszych ogródkach. Zagęszczenie ich w glebie świadczy o jej żyzności. Chętne osoby mogły otrzymać żywe dżdżownic do wzbogacenia ziemi w swoich kompostownikach.