logo utw wolna ukraina

Pomoc Ukrainie

DRODZY MIESZKAŃCY ZIEMI KAMIEŃSKIEJ !!!

Wobec agresji ze strony Rosji na Ukrainę i wojny, która toczy się na terenie naszych wschodnich sąsiadów, Gmina Kamień Pomorski pragnie włączyć się w pomoc wszystkim tym, którzy tej pomocy w chwili obecnej i w przyszłości będą potrzebować.

Dlatego też, zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą o rozważenie jakiegokolwiek wsparcia rzeczowego bądź socjalnego na terenie naszego miasta, które zostanie przekazane uchodźcom wojennym z Ukrainy.

Pamiętajmy, że bezpieczna Ukraina to bezpieczne nasze Państwo.

Chcemy oprócz symbolicznych gestów, choć są niezwykle ważne, wesprzeć obywateli Ukrainy pomocą rzeczową, socjalną, prawną, psychologiczną itp. Jesteśmy zbudowani postawą i deklaracjami naszych mieszkańców, którzy taką pomoc oferują.

W związku z tym od poniedziałku na terenie Spółki PGK przy ulicy Szczecińskiej 1 udostępniamy i uruchamiamy punkt zbiórki do którego można przynosić różnego rodzaju przedmioty, sprzęt, produkty pierwszej potrzeby tj. koce, śpiwory, materace, nowe lub niezniszczone ubrania, kosmetyki i przybory do mycia, środki higieny osobistej, pampersy, podpaski, ręczniki, ręczniki papierowe, naczynia jednorazowe, środki antyseptyczne, maseczki, wodę butelkowaną, środki czystości, artykuły medyczne, apteczki, suchy prowiant, mleko dla dzieci, konserwy, baterie, świece i inne.

Punkt czynny będzie od najbliższego poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 19:00.

Każdy gest, każda pomoc jest dziś bezcenna. Już wielokrotnie udowodniliśmy, że nie jesteśmy obojętni na ludzkie tragedie.

Z góry dziękujemy za wszystkie gesty solidarności.

Telefony do kontaktu:

Urząd Miejski tel. 91 3823957 w dni robocze od 7:30 do 15:00

Burmistrz Kamienia Pomorskiego

Stanisław Kuryłło