wolontariat w parku

Zgodnie z przyrzeczeniem , „że pomożemy” rano w piątek stawiliśmy się w ramach wolontariatu, ponad 40-sto osobową grupą, do pracy w aktualnie rewitalizowanym Parku w Kamieniu Pomorskim. Warunki pogodowe mimo iż nie padało, były trudne. Wiał przejmujący silny i zimy wiatr, który na dodatek wzniecał tumany kurzu nad wysuszoną ziemią, aż zgrzytało w zębach. Ale to nas nie deprymowało i jak zawsze niczym rącze konie do biegu - rwaliśmy się do pracy. Zadaniem tego dnia było wypełnienie części wytyczonych kwater do nasadzeń różnych krzewów, odpowiednimi warstwami ziemi i torfu. W sobotę już pogoda nam bardziej sprzyjała i praca w parku była przyjemniejsza. Tego dnia w miejsce przygotowanych poprzedniego dnia kwaterach zaczęliśmy sadzić kolorowe krzewy. W trakcie pracy każdy mógł rozgrzać się kawą i herbatą oraz zjeść drożdżówkę, a poczęstunek sponsorowany był przez pana burmistrza i prezesa firmy PGK. „Pierwsze koty za płoty”, ale pracy w parku jest ogrom i jeszcze wiele dni będzie trwała walka z czasem aby zdążyć z nasadzeniami .

W sumie przepracowaliśmy cały miesiąc, po 2-4 razy w tygodniu, pracując przy nasadzeniach, sprzątaniu, podlewaniu. Praca nie była łatwa, w kurzu i upale, w zimnie i deszczu. Jednak satysfakcja ogromna jak się patrzy jak to było miesiąc temu , a jak jest już dzisiaj. Trzeba przyznać, że dbano o nas, bo zawsze czekały na każdą pracująca grupę gorące napoje i ciasto, a za pracę obiecano nam stosowną darowiznę. Opłacało się i dla nas i dla miasta.

15 grudnia miejski park im. Jana Pawła II został oficjalnie oddany. Na uroczystość przecięcia szarfy przybył marszałek naszego województwa pan Olgierd Geblewicz i wicemarszałek pan Jarosław Rzepa. Dla zgromadzonych mieszkańców, a w tym członków naszego UTW przygotowano ciepłe napoje, ciasto oraz pieczone kiełbaski. Osoby,  które przyszły na uroczystość otrzymały pamiątkową bombkę z logo naszego miasta.