Oceanarium i Motylarnia14 lutego - słuchacze z kamieńskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pojechali na wycieczkę do naszych sąsiadów na wyspę Uznam i Rugię aby zobaczyć farmę motyli w Trassenhaid i oceanarium w Stralsundzie. Na farmie w tropikalnym klimacie oglądaliśmy piękne, kolorowe motyle, olbrzymie przepięknie ubarwione papugi (w tym jedną gadającą) oraz wielkie żółwie. W miejscowym muzeum można było podziwiać wiele zgromadzonych eksponatów fauny naszego globu i piękne minerały. Oceanarium w Stralsundzie zaskoczyło nas wielkością. W olbrzymich akwariach umiejscowiono faunę morską.

Było też wiele do zobaczenia muzealnych eksponatów, w tym szkielety wielorybów. Niestety bogate informacje były tylko w języku niemieckim i angielskim, co uniemożliwiało nam dogłębniejsze wczytywanie się w tekst czy też go wysłuchanie. Fajnie było tez leżakować w przyciemnionym pomieszczeniu gdzie rozlegały się dźwięki morskiej fauny, w tym płetwali błękitnych i humbaków.
Korzystając z bliskości Starego Miasta poszliśmy zwiedzić trochę miejscową Starówkę, gdzie spotkaliśmy ulicznego grajka – Polaka i razem z nim daliśmy spontanicznie koncert polskich popularnych piosenek ku zadowoleniu niemieckich przechodniów.