inauguracjaPełna sala słuchaczy i uroczyste „Gaudemater Polonia”. W taki sposób Uniwersytet Trzeciego Wieku w Kamieniu Pomorskim dziś oficjalnie rozpoczął swoje działanie.

- Kiedyś marzyłam o tym, żeby być na miejscu osób, które uczestniczyły w zajęciach tego typu uniwersytetu. Któregoś razu rozmawiając ze swoimi znajomymi podzieliłam się informacją, że nie mogę realizować takich zadań jak oni, gdyż w Kamieniu Pomorskim nie ma takiego uniwersytetu. Jeden z moich znajomych odpowiedział, skoro go nie ma, to go stwórz – powiedziała podczas inauguracji Grażyna Paś, przewodnicząca Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kamieniu Pomorskim – Zwróciłam się do swojego kolegi po fachu Andrzeja Jędrzejewskiego, z którym razem uczyliśmy wychowania fizycznego, który skierował mnie do Kamieńskiego Domu Kultury, gdzie zostałam poinformowana, że taka inicjatywa już ruszyła. Przyjęto mnie z szeroko otwartymi ramionami, gdyż uniwersytet jest typem wolontariatu, gdzie nie pobiera się wynagrodzenia za pracę, dlatego każda para rąk jest potrzebna. Uważam, że każdy z nas ma tyle lat na ile się czuje, dlatego wyrzucamy metryki do kosza i od poniedziałku przystępujemy do zajęć w ramach naszego Uniwersytetu.

Opiekunem honorowym uniwersytetu został burmistrz Kamienia Pomorskiego. List z pozdrowieniami dla wszystkich studentów UTW przesłał także poseł Konstanty Oświęcimski.

- Życzę wam, aby wiedza jaką zdobędziecie na uniwersytecie pozwoliła wam rozwijać wasze pasje, a także nowe twórcze projekty – stwierdził w przesłanym liście poseł Konstanty Oświęcimski

Patronami Uniwersytetu są profesor Ryszard Handke i prof. dr hab. Włodzimierz Stępiński.