Mamy dwóch opiekunów dydaktycznych. Jest to prof. dr hab. Włodzimierz Stępiński – pracownik Uniwersytetu Szczecińskiego Wydział Historii oraz prof. Ryszard Handke-rektor Akademii Sztuki w Szczecinie.

 

profesor Włodzimierz StępińskiProf. dr hab. Włodzimierz Wojsław Stępiński - polski historyk, specjalizujący się w historii powszechnej XIX i XX, szczególnie Niemiec. Jest synem Bogusława Stępińskiego, członka redakcji pisma Zadruga (1937-39), więźnia politycznego w PRL, skazanego w sfingowanym procesie pokazowym w 1952r. Tytuł doktora uzyskał w 1979 na podstawie pracy "Życie gospodarcze Szczecina w pierwszej połowie XIX w.". Habilitował się w 1990 na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na podstawie rozprawy "Własność junkierska na Pomorzu Zachodnim w latach 1807 - 1914". 30 listopada 2001 otrzymał tytuł profesora. Wykładowca na Uniwersytecie Szczecińskim. Publikował m.in. na łamach czasopism "Materiały Zachodniopomorskie", "Zapiski Historyczne", "Roczniki Historyczne" i "Przegląd Zachodniopomorski".

 

profesor Ryszard HandkeRyszard Handke – profesor, absolwent klasy dyrygentury profesora Stefana Stuligrosza Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Od roku 1981 do chwili obecnej dyrygent Chóru Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Założyciel i dyrygent kameralnego chóru „Remedium”, działającego od 1998 roku przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Szczecinie. W latach 1983 – 1986 kierownik muzyczny Teatru Współczesnego, a także stały współpracownik Teatru Lalek „Pleciuga”, oraz Teatru Polskiego w Szczecinie. Od 1986 do 1995 roku chórmistrz i dyrygent szczecińskiej Opery i Operetki. Od 1986 roku do chwili obecnej pracownik naukowy Szczecińskiej Filii Akademii Muzycznej im. I. J.Paderewskiego w Poznaniu, oraz od 2002 roku Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Od 1999 roku wykładowca Ogólnopolskiego Podyplomowego Studium Chórmistrzowskiego. W latach 1996 – 2002 kierownik Szczecińskiej Filii, a od 2002 do 2005 roku prorektor Akademii Muzycznej w Poznaniu d/s Filii w Szczecinie. Od 2010 roku rektor Akademii Sztuki. Stały współpracownik Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie chóralistyki dzieci i młodzieży. Członek Rady Artystycznej Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Chóralnej w Międzyzdrojach, oraz Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w Szczecinie. Od 1997 roku członek Prezydenckiej Rady Kultury przy Prezydencie Miasta Szczecina.

Burmistrz Stanisław KuryłłoStanisław Kuryłło - Burmistrz Kamienia Pomorskiego - opiekun honorowy.